Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2439198

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Informacja o maturze

INFORMACJI O MATURZE ORAZ POMOCY W PRZYGOTOWANIACH MOŻESZ SZUKAĆ NA STRONIE  www.gieldamaturalna.pl.

Próbna Matura z Operonem 2018 w 6 prostych krokach

Zależy nam na tym, by próbny egzamin nie tylko weryfikował poziom wiedzy, ale również pomógł uczniom poradzić sobie  z niecodzienną sytuacją z jaką przyjdzie im sie zmierzyć w trakcie egzaminu maturalnego. Stres wywołany tak ważnym egzaminem może w efekcie spowodować, że uczeń uzyska gorszy wynik, dlatego w próbnej maturze z Operonem , Gazetą Wyborczą i British Council kładziemy duży nacisk na „oswojenie” tej sytuacji.

 

Aby wiernie oddać atmosferę i warunki egzaminu maturalnego warto przeprowadzić go w szkole zgodnie z poniższymi zaleceniami:

Krok 1

Salę, w której będzie się odbywał egzamin sugerujemy umeblować i udekorować  tak samo, jak na czas egzaminu państwowego; m.in. zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy ławkami, położenie zielonego sukna na stole komisji egzaminacyjnej, powieszenia zegara i zapisanie na tablicy godziny zakończenia egzaminu.

Krok 2

Warto przekazać uczniom, by ubrali się elegancko, np. na galowo – panie w sukienkach/ garsonkach, panowie w garniturach i pod krawatem. Dzięki temu będą mogli na własnej skórze poczuć powagę tego egzaminu, ale także sprawdzić czy strój nie powoduje dyskomfortu, którzy może ich dekoncentrować.

Krok 3

Paczki z arkuszami powinny zostać odpieczętowane wyłącznie w dniu, w którym odbywa się egzamin z danego przedmiotu ( informacja na plombie) około godziny 8:30.

Krok 4

Uczniowie powinni być wpuszczani na salę egzaminacyjną po okazaniu dowodu tożsamości. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi CKE uczniowie powinni losować miejsce, które zajmą na egzaminie.

Krok 5

Uczniom nie wolno wnosić na salę egzaminacyjną napojów, żywności, maskotek, telefonów komórkowych, i innych przedmiotów niedozwolonych. Uczeń może posiadać  wyłącznie: długopis/pióro z czarnym tuszem/atramentem, kartę wybranych wzorów (dołączoną do arkuszy), kalkulator prosty, linijkę, lupę(egzamin z historii), słownik ortograficzny lub/i poprawnej polszczyzny (egzamin z j. polskiego)

Krok 6

Uczniowie będą mogli zapoznać się z odpowiedziami na stronie internetowej gieldamaturalna.pl.

Odpowiedzi do przedmiotów zdawanych:

- w sesji porannej (9.00) będą publikowane o godzinie 13.00 każdego dnia egzaminacyjnego,

- a odpowiedzi do przedmiotów zdawanych w sesji popołudniowej (14.00) – o godzinie 18.00.


Matura próbna - listopad 2018

ORGANIZACJA  MATURY  PRÓBNEJ  2018

1. Organizator: Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON, Zespół Szkół Zawodowych Olesno.

2. Harmonogram:

20 listopada: 9.00 – egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut);

14.00 – egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)

21 listopada: 9.00 – egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut);

14.00 – egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)

22 listopada: 9.00 – egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut);

14.00 – egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

23 listopada: 9.00 – egzamin z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym: biologii, geografii (180 minut)

3.  Wznowienie zajęć dla klas IV w tych dniach:

-  wtorek   20.11.  i  środa 21.11.  -  godz. 12 00

-  czwartek    22.11.  -   godz. 11 00 (dla osób piszących

-  piątek  23.11. -  godz. 12 10 (dla osób piszących maturę)



Rajd rowerowy pod hasłem „100 km na 100-lecie”.

W całej Polsce trwają obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. W Zespole Szkół Zawodowych ten szczególny czas postanowiono uczcić w bardzo tradycyjny sposób – poprzez wywieszenie na szkolnych korytarzach okolicznościowych gazetek, konkursy i akademia. Ale to nie jedyne sposoby.

Bardzo ciekawą, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, było Dyktando Niepodległościowe, przygotowane przez Fundację Zawsze Warto i Stowarzyszenie Polonistów. Etap szkolny tego dyktanda odbył się w szkole 9 października.   Inną niezwykle ciekawą inicjatywą uczniów i nauczycieli okazał się rajd rowerowy pod hasłem „100 km na 100-lecie”.

Impreza odbyła 17 października i wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele ZSZ. Trasa prowadziła z Olesna przez Starokrzepice aż do Mokrej, w której znajduje się Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą. Bitwa ta odbyła 1 września 1939 roku i była jednym z pierwszych starć w czasie II wojny światowej. Rozegrana została między Wołyńską Brygadą Kawalerii a Niemiecką IV Dywizją Pancerną. Uczestnicy rajdu obejrzeli oczywiście tę Izbę, wysłuchali przewodnika, który przybliżył przebieg bitwy

100 kilometrów przejechanych na rowerze przyniosło wszystkim ogromną satysfakcję, choć nie obyło się bez problemów. Wymagało jednak sporego wysiłku i zaangażowania. Była to więc nie tylko  specjalna lekcja historii, ale także wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego i lekcja wychowawcza. Podsumowaniem rajdu był ciepły posiłek przygotowany w szkole, którym rowerzystów poczęstował dyrektor szkoły, pan Horst Chwałek.






Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl