Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1915755

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Spotkanie z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie

W ramach realizowanego przez Szkołę projektu Otwarta firma w dniu 1 grudnia2017 r. zostało zorganizowane spotkanie uczniów klas maturalnych  z  doradcą zawodowym  Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie – panią Patrycją Adamczyk.

W trakcie spotkania młodzież  klas IV zapoznała się z formalnościami związanymi z rejestracją w PUP, usługami i instrumentami rynku pracy oraz  aktywnymi metodami poszukiwania pracy.

Młodzież uzyskała także informacje o możliwych formach pomocy dla zarejestrowanych w UP oraz  wsparciu finansowym udzielanym przez Powiatowy Urząd Pracy przy zakładaniu własnej firmy oraz poznała warunki, jakie należy spełniać, aby skorzystać z tych źródeł finansowania.

Odnośnie aktualnej sytuacji na rynku pracy,uczniowie dowiedzieli się,  jakie są możliwości  podjęcia pracy w poszczególnych zawodach, w których aktualnie się kształcą.

Miejmy nadzieję, że młodzież kończąca szkołę skorzysta ze wskazówek zaproponowanych przez eksperta z PUPi odnajdzie się na rynku pracy czy też podejmie dalsze kształcenie w konkretnych zawodach.

Zawody szkolne II edycji Olimpiady Statystyczne

1 grudnia w całej Polsce odbyły się  zawody szkolne II edycji Olimpiady Statystycznej. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Spośród uczestników w ramach trójstopniowej rywalizacji zostanie wyłonione grono 30 finalistów.

Ogółem do udziału w Olimpiadzie Statystycznej zgłosiło się 3 000 uczniów z 335 szkół z całej Polski, w tym również  uczniowie naszej szkoły , którzy osiągnęli w etapie szkolnym następujące wyniki:

Uczeń

Suma wszystkich punktów

Procent

z całości

Viktoria Pawlik

30,0(na 50,0)

60,0 %

Andrea Jamrozy

24,8 (na 50,0)

49,6 %

Miranda Puchała

28,1 (na 50,0)

56,2 %

Marek Sigmund

27,1 (na 50,0)

54,2 %

Sandra Łątka

22,4 (na 50,0)

44,8 %

 

Wszystkim, którzy zmierzyli się z zagadnieniami objętymi programem Olimpiady Statystycznej serdecznie dziękuję.   Uczniom,  którzy zakwalifikują się do etapu okręgowego – gratuluję. Zawody okręgowe odbędą się w styczniu 2017 r.  w  Opolu.

Stypendysta

29 listopada w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów prestiżowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród 88 najzdolniejszych uczniów z województwa opolskiego znalazł się również uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie- Marek Sigmund.  Marek jest uczniem 2 klasy technikum, uczy się w zawodzie technik informatyk. To uczeń mocno angażujący się w życie szkoły, bierze udział w licznych konkursach przedmiotowych, np. zajął 1 miejsce w konkursie biologicznym, chemicznym, najlepszy okazał  się również z wiedzy o patronie szkoły Józefie Lompie czy w konkursie z wiedzy o literaturze starożytnej. Z powodzeniem brał również udział w konkursie krasomówczym, konkursie z języka angielskiego oraz w etapie regionalnym konkursu geologiczno-środowiskowego. Nie można nie wspomnieć również o jego działalności charytatywnej, która niewątpliwie mocno wyróżnia tego ucznia w społeczności szkolnej. Na wiadomość o chorobie nowotworowej oraz trudnej sytuacji  materialnej kolegi z klasy, zainicjował akcję pomocy charytatywnej  i tym samym zaangażował się w działalność szkolnego wolontariatu. Otrzymał również wyróżnienie za wykonanie pracy plastycznej prezentującej logo pleneru podczas IX Opolskiego Pleneru Wolontariuszy. Jego hobby to sport, bardzo lubi  siatkówkę i piłkę nożną. W wolnym czasie lubi także grać w gry komputerowe albo na konsoli. Nauka sprawia mu wiele satysfakcji, nie traktuje jej jak zło konieczne. Chętnie uczy się przedmiotów zawodowych, ale lubi też lekcje matematyki czy języka polskiego. W przyszłości chce kontynuować naukę na wymarzonym kierunku studiów informatycznych. Markowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


   

Mas Wrestling

W powiecie oleskim nie brakuje znakomitych sportowców, którzy osiągają nawet międzynarodowe sukcesy. Wielokrotną mistrzynię, Klaudię Wieczorek z Biskupic, 28 listopada gościł Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Klaudia Wieczorek jest uznaną zawodniczką w Mas Wrestlingu. Jest to rosyjska dyscyplina siłowa, która w Polsce uprawiana jest od 6 zaledwie lat, chociaż rozważane jest wdrożenie tej dyscypliny do grona konkurencji olimpijskich. Mas Wrestling polega na siłowaniu się na specjalnie przygotowanej macie, na środku której znajduje się belka oporowa. Zawodnicy w pozycji siedzącej opierają na niej stopy i trzymając w rękach specjalną drewnianą pałeczkę, próbują ją wyrwać przeciwnikowi lub przerzucić go na swoją stronę.

Klaudia Wieczorek zachęcona została do uprawiania tej dyscypliny w trakcie studiów na Politechnice Opolskiej. W trakcie zajęć sportowych ujawniła nie tylko dużą siłę fizyczną, ale także sportową zawziętość, wytrzymałość i determinację. Dziś jest uznaną zawodniczką, która na swym koncie ma liczne sukcesy. W 2015 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski w kategorii open, kilkukrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Czech, w 2017 roku zanotowała na swym koncie tytuł Mistrzyni Międzynarodowego Turnieju w kategorii open w Sochi w Rosji, a także tytuł Wicemistrzyni II Pucharu Mistrzostw Świata w Gyor na Węgrzech.

Dla uczniów ZSZ, nie tylko chłopców, ale także dziewcząt, to spotkanie było niezwykłym przeżyciem.  Klaudia Wieczorek opowiedziała im o tradycjach i przepisach Mas Wrestlingu. Pokazała zdjęcia i filmy z zawodów, w których sama brała udział. Największą frajdę wszystkim sprawiła możliwość zmierzenia się na specjalnie rozłożonej platformie. Było tylu chętnych, że właściwie rozegrano szkolne mistrzostwa. Także sama mistrzyni zmierzyła się w walce z jednym z uczniów. Na koniec Klaudia Wieczorek usłyszała głośno odśpiewane 100 lat i otrzymała bukiet róż, ponieważ tego dnia obchodziła swoje urodziny.

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl