Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2301270

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Profilaktyka zdrowia kobiet

W kwietniu br. uczennice z klas pierwszych technikum i szkoły branżowej I stopnia uczestniczyły w pogadankach „Profilaktyka zdrowia kobiet”. Zajęcia odbyły się na terenie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Vita” w Oleśnie przy ulicy Krasickiego,  który został oddany do użytku w 2012 r. Spotkania z udziałem uczennic z naszej szkoły realizowane są od 5 lat dzięki uprzejmości państwa Niesłonych, lekarzy i właścicieli NZOZ „Vita” s.c. Podobnie jak w latach ubiegłych osobą prowadzącą była położna środowiskowa, pani Karina Kuś – Jędrak, która podczas spotkań z uczennicami poruszyła szereg zagadnień związanych ze zdrowiem każdej kobiety, takich jak samokontrola piersi, okresowe badania cytologiczne, właściwe przygotowanie do wizyty w gabinecie lekarskim. Omówiła również zakres opieki nad kobietą w ciąży i po porodzie. Po zakończeniu spotkań dziewczyny otrzymały szereg ciekawych i użytecznych materiałów informacyjnych. 

Uczniowie klas czwartych wybrali się na doroczną pielgrzymkę do kościoła św. Anny w Oleśnie.

Nieuchronnie zbliża się czas egzaminów maturalnych. Zaledwie kilka tygodni dzieli uczniów Zespołu Szkół Zawodowych od majowych zmagań. 9 kwietnia w piękny słoneczny dzień uczniowie klas czwartych wybrali się na doroczną pielgrzymkę do kościoła św. Anny w Oleśnie.
Ks. Damian odprawił najpierw piękną, pełną skupienia mszę w intencji maturzystów, a następnie drogą przez las pielgrzymi udali się do Siedmiu Źródeł. Droga krzyżowa była okazją nie tylko do modlitwy za nauczycieli, rodziców i powodzenie w czasie matur, ale także sposobem na chwilę refleksji i wyciszeniem umysłów. Pan Sebastian Jokiel intonował wiele różnych pieśni i piosenek, które dodawały pielgrzymom energii i wiary. Nasi uczniowie zachowywali się niezwykle godnie i poważnie.
Nagrodą dla uczestników pielgrzymki był piknik przy Siedmiu Źródłach. Świeże pieczywo, pieczone na grillu kiełbaski i owocowe soki wszystkim bardzo smakowały.
Pielgrzymkę zorganizowali nauczyciele katecheci: ks. Damian Cholewa i Sebastian Jokiel, a na trasę wraz z wychowankami ruszyli wychowawcy: Renata Jerka i Jacek Zawierucha.

Zwiedzanie pracowni w Oleskiej Zawodówce

20 marca gdy w hali Zespołu Szkół odbywały się IX Powiatowe Targi Pracy i Edukacji uczniowie kilku gimnazjów odwiedzili także Zespól Szkól Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie i mogli obejrzeć pracownie do nauki praktycznej zawodu oraz uczestniczyć w przygotowanych zabawach z zawodem. Gimnazjaliści obejrzeli pracownie informatyczne, handlową, mechaniczną, elektryczna i budowlaną – murarsko-tynkarska. A oto kilka zdjęć z tych odwiedzin.

Drugi etap III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu

W czwartek, 15 marca 2018 r., uczennica naszej szkoły Katarzyna Nonas z klasy III kh - brała udział w drugim etapie III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu, który odbył się w Kluczborku. Ogółem w zawodach finałowych w Kluczborku uczestniczyło 17 uczniów, których prace z pierwszego etapu uzyskały najwyższe uznanie jury. Uczniowie rozwiązywali test, a jego wyniki zostaną zsumowane z punktami uzyskanymi za pracę z pierwszego etapu. Ci, którzy uzyskali największą ilość punktów zostaną zaproszeni na Forum Ucznia Zdolnego, które odbędzie się 23 kwietnia w Kluczborku. Trzymamy kciuki za Kasie i z niecierpliwością czekamy na wyniki!


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl