Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1918146

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Warsztaty na Politechnice Opolskiej

W piątek 1 grudnia 2017 r. informatycy biorący udział w  projekcie Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2, uczestniczyli w kilkugodzinnych warsztatach na Politechnice Opolskiej. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, i zgodnie z podziałem wzięli udział w następujących zajęciach:

  • w laboratorium automatyki i inżynierii odwrotnej, które prowadzone były przez dr inż. Krzysztofa Żaka. Tutaj uczniowie zapoznali się z systemami automatyki przemysłowej. Obejrzeli proces skanowania wybranych przedmiotów, a następnie analizę uzyskanego obiektu 3D pod kątem metrologicznym.
  • w laboratorium areodynamiki i hydrodynamiki maszyn, urządzeń i konstrukcji budowlanych.  W ramach tych zajęć uczniowie wykonali karoserię dla modelu pojazdu z masy plastycznej.  Następnie został przeprowadzony w tunelu areodynamicznym pomiar ruchu powietrza opływającego wykonaną karoserię.
  • w laboratorium silników spalinowych,  gdzie została omówiona budowa, zasady konstruowania i eksploatacji nowoczesnego silnika.  Po czym uczniowie mieli okazję przeprowadzić demontaż i montaż podzespołów silnika.

 

Dzięki warsztatom  na Politechnice Opolskiej  uczniowie mogli  nie tylko zobaczyć jak wygląda nauka na studiach ale także zdobyć nową  wiedzę i doświadczenia.

 

IX Forum Ekonomiczne Kooperacja 2017.

29 listopada 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Oleśnie odbyło się IX Forum Ekonomiczne Kooperacja 2017.  Forum Ekonomiczne łączyło kilka stref biznesu i lokalnej gospodarki.  Lokalni przedsiębiorcy jednocześnie prezentowali maszyny, technologię, produkty i prowadzi rekrutację pracowników.  Anna Skibińska z 3 kh, Krzysztof Brzezina i Dawid Lizurek z 4 eb wzięli udział w rozmowach kwalifikacyjnych oraz w debacie  pod nazwą “Kultura organizacyjna w czasach niedoboru pracowników”, którą prowadził dr Luk Palmen – InnoCo Gliwice. W ciekawej debacie, prezentując firmy lokalne uczestniczyli  także Kinga Hęcińska z Oras Olesno, Radosław Gliński z Netecs Stare Olesno oraz Paweł Miozga z Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. Młodzież była świadkiem ważnego wydarzenia jakim jest wręczenie "Pereł Powiatu Oleskiego".Świątecznej Zbiórka Żywności 1-3 grudnia

Po raz 21 odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło Jacka Kuronia, które przetrwało i które wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa:

„Dodaj świętom smaku – podaruj potrzebującym produkty z listy”.

- Planując święta, myślimy o tym co ugotujemy, upieczemy, jak doprawimy świąteczne potrawy, żeby zasmakowały naszym najbliższym. Nie zapominajmy również o tych, dla których często jedyną przyprawą potrawy jest głód. O dzieciach, rodzinach, osobach samotnych, starszych, pozbawionych szansy na jakikolwiek ciepły posiłek. Robiąc zakupy dla siebie, kupmy kilka produktów spożywczych więcej dla innych i dodajmy smaku także ich świętom, by mogli spędzić je z godnością - podkreśla Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Celem Świąteczna Zbiórka Żywności jest zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane  osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia  
w Polsce. Pierwsza zbiórka odbyła się w 1997 roku i od tamtej pory prowadzona jest regularnie  
w sklepach na obszarze całego kraju. W tym roku akcja prowadzona jest w ponad 3 tys. sklepów spożywczych w 500 miejscowościach.

W piątek i w sobotę 1 i 2 grudnia od rana Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespoły Szkól Zawodowych im. J Lompy  rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna     
i zbierali ofiarowywane produkty dla Rodzin Uczniów ZSZ w Oleśnie.

Zbiórka odbywała się w  Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego

oraz czterech sklepach  Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie  przy ul. Kościuszki :

- w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Curie Skłodowskiej,

- w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,

- w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,

- oraz w Delikatesach na Rynku,

Wolontariusze z klas technikum handlowego, informatycznego, elektrycznego i budowlanego: Piotr Pruski,  Wieczorek  Daniel, Oliver Lanssman,  Skwara Michał, Oliver Milde, Mateusz Rataj, Kamil Schefller, Wieczorek Kinga, Zięcina Jessicka, Łyszczarek Emil, Aksamit Wiktoria, Wróbel Emilia,  Brzezina Krzysztof, Nowak Patryk, Więdłocha Marcin, Lerche Partyk, Lizurek Dawid, Wiśniewski Kamil, Kiełbus Ewelina, Chrobok Aleksandra, Jacheć Denis i Damian Baros pod opieką Brygidy Libery, Oktawii Grucy, Katarzyny Wiechy, Małgorzaty Kapuścik, Joachima Rataja i Zygfryda Lukosika zebrali 515kg ofiarowanych produktów. (Sklepy Społem – 366kg , Sedal - 149kg).Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 30 uczniów naszej szkoły.

 Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie.

 Wszystkim Darczyńcom oraz Zarządom Sklepów

składamy serdeczne podziękowanie  i życzymy

Szczęśliwych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

zobacz zdjęcia>>>
Sukces Michała Woźnego

1 grudnia w siedzibie Centrum Nauk Przyrodniczych  w Opolu przeprowadzono XXIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie w Rolnictwie. Bardzo dobrze zaprezentował  się w nim Michał Woźny z klasy IIc Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Konkurs odbywał się pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu, Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, KRUS, policji i straży pożarnej. Po części testowej, w której uzyskał 19 pkt na 30 możliwych zajmował II miejsce. W finale ustnym, który rozgrywano na wzór teleturnieju 1 z 10 popełnił 2 błędy więcej od zwycięzcy i zajął ostatecznie 3 miejsce. Należy dodać, że Michał kształci się w zawodzie operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Dodatkowo uzupełnia swoją wiedzę w zawodzie rolnik. Wiedza zdobyta na konkursie przyda mu się na pewno w życiu codziennym.  Serdecznie gratulujemy.

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl