Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2301283

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

ZWYCIĘZCY IV REJONOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „TECHMAT”

Uczniowie naszej szkoły:  Kamil  Chwalczyk i Mateusz Miosga z klasy 3eb oraz Florian Marzec z klasy  1eb wzięli udział w IV Rejonowym Konkursie Matematycznym „TECHMAT” organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku. Konkurs odbył się 12 kwietnia 2018 roku. Do rywalizacji stanęło 17 uczniów z 6 szkół z powiatów kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego.

I miejsce w konkursie zajęli ex aequo zajęli uczniowie naszej szkoły Kamil Chwalczyk i Florian Marzec, a czwarte miejsce zajął Mateusz Miosga.  Drużynowo nasi uczniowie zdobyli największą liczbę punktów spośród sześciu szkół.

Nasi zwycięzcy zostali zaproszeni wraz z Dyrektorem Szkoły panem Horstem Chwałkiem i  nauczycielem  przygotowującym laureatów Joanną Sykulską na IV Forum Ucznia Zdolnego , które odbyło się 23 kwietnia w kinie „Bajka” w Kluczborku.

Na Forum spotkali się zwycięzcy konkursów organizowanych przez PODN w Kluczborku. W tym roku było to 11 konkursów, w którym wzięło udział 199 uczniów oraz 9 grup przedszkolnych.

Nasi laureaci Florian Marzec i Kamil Chwalczyk otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów, a także specjalną nagrodę i gratulacje od Marszałka Województwa Opolskiego – pana Andrzeja Bułę, który był honorowym gościem Forum.

Naszym matematykom życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: PODN Kluczbork, archiwum szkolne.

Finał XVIII edycji konkursu BHP na etapie regionalnym

W dniu 24 kwietnia 2018 r w Izbie Rzemieślniczej w Opolu odbył się regionalny etap XVIII edycji konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”. Do konkursu zgłosiło się 26 uczniów. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowało się 6 uczestników z największą ilością punktów uzyskanych po rozwiązaniu testu. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, a sześciu najlepszych otrzymało nagrody rzeczowe ufundowane przez Izbę Rzemieślniczą w Opolu i Państwową Inspekcję Pracy w Opolu. Roksana Klima z klasy Ic zajęła VI miejsce. Serdecznie gratulujemy.Etap strefowy 26 Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

W dniu 25.04.2018 Zarząd Okręgowy PCK w Opolu przeprowadził na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Oleśnie etap strefowy 26 Mistrzostw Pierwszej Pomocy. W zawodach wzięły udział zespoły w kategorii gimnazjum z Publicznego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Praszce, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wołczynie. W kategorii szkół średnich uczestniczyły zespoły z : Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie oraz z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu. Celem zawodów jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Drużyny miały za zadanie przejść przygotowaną trasę, na której rozmieszczone zostały trzy stacje z upozorowanymi wypadkami. Ocenie podlegało zapewnienie bezpieczeństwa poszkodowanym, rozpoznanie występujących urazów i udzielenie pierwszej pomocy zgodnie z obowiązującymi standardami oraz umiejętność współpracy w zespole. Ocenie podlegał także test z wiedzy o pierwszej pomocy oraz z wiedzy o organizacji Czerwonego Krzyża.  Nagrody dla uczestników ufundowali Burmistrz Olesna oraz Starosta Oleski. Zespoły z  Publicznego Gimnazjum Nr 2 oraz z  Zespołu Szkół Zawodowych które zajęły pierwsze miejsce 19 maja będą uczestniczyć w etapie wojewódzkim.

Prosimy o Przekazanie 1%

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych  im. Józefa Lompy

KRS 0000 336 126

REGON 160277111

NIP 576 15 54 743

KONTO Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem  Oddział Olesno

87 8909 1032 0040 0400 2701 0001

ul. Wielkie Przedmieście 41

46-300 Olesno

Prosimy o Przekazanie 1%

Na Rzecz Stowarzyszenie Przyjaciół

Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie jest organizacją pożytku publicznego działającym przy Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Działamy już dziewiąty rok. Nasza główna działalność to szeroko rozumiana pomoc uczniom będącym w trudnej sytuacji, motywowanie uczniów do nauki oraz wspieranie działań szkoły i poprawa jej wyposażenia.

Współpracujemy z Bankiem Żywności  w Luboszycach w zakresie pomocy uczniom przez rozdawanie produktów spożywczych pozyskanych od Banku lub zebranej w corocznych zbiórkach  Świątecznych oraz akcji "Podziel się Posiłkiem", przez naszych wolontariuszy.

Co roku w czasie Jasełek przyznajemy stypendia dla naszych najlepszych wychowanków z Technikum  i z Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wspieramy także drobnymi nagrodami szkolne konkursy. Na koniec roku szkolnego wręczamy nagrody uczniom, którzy zostają laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad, konkursów i zawodów.  Dzięki darowiznom naszych darczyńców możemy także wpierać drobne remonty szkoły chociażby wymianę oświetlenia na energooszczędne.

Działalność swoją finansujemy ze składek członkowskich, darowizn, dotacji i ofiarności publicznej, możliwości pozyskania 1% odpisu podatkowego oraz  dochodów z własnej działalności statutowej .

Pozyskane pieniądze z Państwa odpisu podatkowego pozwolą na dalszą działalność, która jest oparta na pracy społecznej członków.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu możecie państwo znaleźć na stronie internetowej szkoły www.zszolesno.pl w aktualnościach, galeriach i zakładce Stowarzyszenie

 

Z poważaniem

Zarząd Stowarzyszenia

 

Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego w związku z czym możecie Państwo przekazać na nasze konto darowiznę stanowiącą 1% podatku. W celu dokonania odpisu wystarczy w punkcie „J” wpisać numer KRS naszego stowarzyszenia

To nie kosztuje nic, a pomoże wiele!


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl