Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2439987

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w ZSZ w Oleśnie

Przez kilka ostatnich tygodni młodzież ZSZ bardzo aktywnie włączyła się w świętowanie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktem kulminacyjnym był uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. 8 listopada w MDK młodzież zaprezentowała patriotyczne piosenki i wiersze pięknie ukazujące wagę i znaczenie słowa Ojczyzna. Prezentacja multimedialna pokazała z kolei skomplikowaną i wyboistą drogę jaką musieli przejść Polacy w drodze do odzyskania niepodległości. Ta bardzo nostalgiczna i pełna patosu lekcja historii pokazała uczniom naszej szkoły jak wielkie mają szczęście, że żyją w wolnej i niepodległej Polsce. Program artystyczny i prezentację przygotowała  pani Joanna Krawczyk, do przygotowania prezentacji multimedialnej włączyła się również pani Joanna Bryła. Z kolei 9 listopada  młodzież wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia Rekordu dla Niepodległej. Punktualnie o 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, a uczniowie klas pierwszych wypuścili białe i czerwone balony. Na pochwałę zasługuje dojrzała postawa jaką wykazała się młodzież w trakcie wszystkich uroczystości.

Plakat dla Niepodległej

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole odbył się konkurs na klasowy plakat upamiętniający to wydarzenie. Klasy wykonały łącznie 22 plakaty. Zdarzało się ,że z jednej klasy przekazano kilka plakatów. We wtorek jury w składzie:Joanna Krawczyk,Andrzej Suder, Ewelina Kiełbus i Marek Sigmund dokonało oceny prac. Na uroczystej akademii dyrektor Horst Chwałek wręczył nagrodzonym klasom dyplomy i słodkie nagrody.

Wyniki konkursu:

I miejsce – kl.II a

II miejsce – kl.IV eb ( plakat wykonany przez Annę Hadzik i Adama Piontka)

III miejsce – kl. I kh i kl. IV kh

Zwycięzcom gratulujemy!

Prace można oglądać na korytarzach szkoły i w galerii.

Konkurs „Niepodległa”

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole obchodzone jest na wiele różnych sposobów. Był rajd rowerowy, dyktando, konkurs na plakat, akademie.  7 listopada w  hollu głównym szkoły odbył się wyjątkowy konkurs. Wyjątkowy, bo przy użyciu specjalnej aplikacji na telefony. Uczniowie odpowiadali na pytania przy pomocy smartfonów a na tablicy w ciągu kilku sekund wyświetlał się wynik. Konkurs „Niepodległa” składał się z 50 pytań dotyczących różnych zdarzeń i faktów z naszej stuletniej historii. Pytano więc o to, kiedy został zniesiony stan wojenny i kto napisał „Moralność pani Dulskiej”, w którym mieście odbyły się Światowe Dni Młodzieży i kiedy wybrano Karola Wojtyłę na papieża, gdzie produkowane były polskie samochody marki Syrena i jakie stanowisko sprawował Józef Piłsudski. Ostatecznie zwycięstwo  odniósł Jakub Żywica  klasy 2 eb tuż za nim uplasował się Kamil Kansik z tej samej klasy oraz Arek Wypasek z klasy 1 ti. W przerwach konkursu pięknie, jak zwykle, zaśpiewała Zuzia Kierat z 2 kh.

Lekcje z ZUS

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Lekcje z ZUS".  Inauguracja, już kolejnej edycji, odbyła się Zespole Szkół w Oleśnie. Natomiast w ubiegły poniedziałek uczniowie klasy 3 kh i grupa uczniów klasy IV kh mieli okazję uczestniczyć w lekcjach przeprowadzonych przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Oleśnie. Lekcje z ZUS są po to, by  młodzież wiedziała po co się ubezpieczamy, co wpływa na wysokość emerytury i na jakich zasadach przedsiębiorcy płacą składki.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl