Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2189813

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Etap strefowy 26 Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

W dniu 25.04.2018 Zarząd Okręgowy PCK w Opolu przeprowadził na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Oleśnie etap strefowy 26 Mistrzostw Pierwszej Pomocy. W zawodach wzięły udział zespoły w kategorii gimnazjum z Publicznego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Praszce, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wołczynie. W kategorii szkół średnich uczestniczyły zespoły z : Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie oraz z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu. Celem zawodów jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Drużyny miały za zadanie przejść przygotowaną trasę, na której rozmieszczone zostały trzy stacje z upozorowanymi wypadkami. Ocenie podlegało zapewnienie bezpieczeństwa poszkodowanym, rozpoznanie występujących urazów i udzielenie pierwszej pomocy zgodnie z obowiązującymi standardami oraz umiejętność współpracy w zespole. Ocenie podlegał także test z wiedzy o pierwszej pomocy oraz z wiedzy o organizacji Czerwonego Krzyża.  Nagrody dla uczestników ufundowali Burmistrz Olesna oraz Starosta Oleski. Zespoły z  Publicznego Gimnazjum Nr 2 oraz z  Zespołu Szkół Zawodowych które zajęły pierwsze miejsce 19 maja będą uczestniczyć w etapie wojewódzkim.

Prosimy o Przekazanie 1%

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych  im. Józefa Lompy

KRS 0000 336 126

REGON 160277111

NIP 576 15 54 743

KONTO Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem  Oddział Olesno

87 8909 1032 0040 0400 2701 0001

ul. Wielkie Przedmieście 41

46-300 Olesno

Prosimy o Przekazanie 1%

Na Rzecz Stowarzyszenie Przyjaciół

Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie jest organizacją pożytku publicznego działającym przy Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Działamy już dziewiąty rok. Nasza główna działalność to szeroko rozumiana pomoc uczniom będącym w trudnej sytuacji, motywowanie uczniów do nauki oraz wspieranie działań szkoły i poprawa jej wyposażenia.

Współpracujemy z Bankiem Żywności  w Luboszycach w zakresie pomocy uczniom przez rozdawanie produktów spożywczych pozyskanych od Banku lub zebranej w corocznych zbiórkach  Świątecznych oraz akcji "Podziel się Posiłkiem", przez naszych wolontariuszy.

Co roku w czasie Jasełek przyznajemy stypendia dla naszych najlepszych wychowanków z Technikum  i z Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wspieramy także drobnymi nagrodami szkolne konkursy. Na koniec roku szkolnego wręczamy nagrody uczniom, którzy zostają laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad, konkursów i zawodów.  Dzięki darowiznom naszych darczyńców możemy także wpierać drobne remonty szkoły chociażby wymianę oświetlenia na energooszczędne.

Działalność swoją finansujemy ze składek członkowskich, darowizn, dotacji i ofiarności publicznej, możliwości pozyskania 1% odpisu podatkowego oraz  dochodów z własnej działalności statutowej .

Pozyskane pieniądze z Państwa odpisu podatkowego pozwolą na dalszą działalność, która jest oparta na pracy społecznej członków.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu możecie państwo znaleźć na stronie internetowej szkoły www.zszolesno.pl w aktualnościach, galeriach i zakładce Stowarzyszenie

 

Z poważaniem

Zarząd Stowarzyszenia

 

Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego w związku z czym możecie Państwo przekazać na nasze konto darowiznę stanowiącą 1% podatku. W celu dokonania odpisu wystarczy w punkcie „J” wpisać numer KRS naszego stowarzyszenia

To nie kosztuje nic, a pomoże wiele!


Profilaktyka zdrowia kobiet

W kwietniu br. uczennice z klas pierwszych technikum i szkoły branżowej I stopnia uczestniczyły w pogadankach „Profilaktyka zdrowia kobiet”. Zajęcia odbyły się na terenie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Vita” w Oleśnie przy ulicy Krasickiego,  który został oddany do użytku w 2012 r. Spotkania z udziałem uczennic z naszej szkoły realizowane są od 5 lat dzięki uprzejmości państwa Niesłonych, lekarzy i właścicieli NZOZ „Vita” s.c. Podobnie jak w latach ubiegłych osobą prowadzącą była położna środowiskowa, pani Karina Kuś – Jędrak, która podczas spotkań z uczennicami poruszyła szereg zagadnień związanych ze zdrowiem każdej kobiety, takich jak samokontrola piersi, okresowe badania cytologiczne, właściwe przygotowanie do wizyty w gabinecie lekarskim. Omówiła również zakres opieki nad kobietą w ciąży i po porodzie. Po zakończeniu spotkań dziewczyny otrzymały szereg ciekawych i użytecznych materiałów informacyjnych. 

Uczniowie klas czwartych wybrali się na doroczną pielgrzymkę do kościoła św. Anny w Oleśnie.

Nieuchronnie zbliża się czas egzaminów maturalnych. Zaledwie kilka tygodni dzieli uczniów Zespołu Szkół Zawodowych od majowych zmagań. 9 kwietnia w piękny słoneczny dzień uczniowie klas czwartych wybrali się na doroczną pielgrzymkę do kościoła św. Anny w Oleśnie.
Ks. Damian odprawił najpierw piękną, pełną skupienia mszę w intencji maturzystów, a następnie drogą przez las pielgrzymi udali się do Siedmiu Źródeł. Droga krzyżowa była okazją nie tylko do modlitwy za nauczycieli, rodziców i powodzenie w czasie matur, ale także sposobem na chwilę refleksji i wyciszeniem umysłów. Pan Sebastian Jokiel intonował wiele różnych pieśni i piosenek, które dodawały pielgrzymom energii i wiary. Nasi uczniowie zachowywali się niezwykle godnie i poważnie.
Nagrodą dla uczestników pielgrzymki był piknik przy Siedmiu Źródłach. Świeże pieczywo, pieczone na grillu kiełbaski i owocowe soki wszystkim bardzo smakowały.
Pielgrzymkę zorganizowali nauczyciele katecheci: ks. Damian Cholewa i Sebastian Jokiel, a na trasę wraz z wychowankami ruszyli wychowawcy: Renata Jerka i Jacek Zawierucha.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl