Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 1830403

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Mas Wrestling

W powiecie oleskim nie brakuje znakomitych sportowców, którzy osiągają nawet międzynarodowe sukcesy. Wielokrotną mistrzynię, Klaudię Wieczorek z Biskupic, 28 listopada gościł Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Klaudia Wieczorek jest uznaną zawodniczką w Mas Wrestlingu. Jest to rosyjska dyscyplina siłowa, która w Polsce uprawiana jest od 6 zaledwie lat, chociaż rozważane jest wdrożenie tej dyscypliny do grona konkurencji olimpijskich. Mas Wrestling polega na siłowaniu się na specjalnie przygotowanej macie, na środku której znajduje się belka oporowa. Zawodnicy w pozycji siedzącej opierają na niej stopy i trzymając w rękach specjalną drewnianą pałeczkę, próbują ją wyrwać przeciwnikowi lub przerzucić go na swoją stronę.

Klaudia Wieczorek zachęcona została do uprawiania tej dyscypliny w trakcie studiów na Politechnice Opolskiej. W trakcie zajęć sportowych ujawniła nie tylko dużą siłę fizyczną, ale także sportową zawziętość, wytrzymałość i determinację. Dziś jest uznaną zawodniczką, która na swym koncie ma liczne sukcesy. W 2015 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski w kategorii open, kilkukrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Czech, w 2017 roku zanotowała na swym koncie tytuł Mistrzyni Międzynarodowego Turnieju w kategorii open w Sochi w Rosji, a także tytuł Wicemistrzyni II Pucharu Mistrzostw Świata w Gyor na Węgrzech.

Dla uczniów ZSZ, nie tylko chłopców, ale także dziewcząt, to spotkanie było niezwykłym przeżyciem.  Klaudia Wieczorek opowiedziała im o tradycjach i przepisach Mas Wrestlingu. Pokazała zdjęcia i filmy z zawodów, w których sama brała udział. Największą frajdę wszystkim sprawiła możliwość zmierzenia się na specjalnie rozłożonej platformie. Było tylu chętnych, że właściwie rozegrano szkolne mistrzostwa. Także sama mistrzyni zmierzyła się w walce z jednym z uczniów. Na koniec Klaudia Wieczorek usłyszała głośno odśpiewane 100 lat i otrzymała bukiet róż, ponieważ tego dnia obchodziła swoje urodziny.

zobacz zdjęcia>>>

Zajęcia w laboratorium branżowym.

W ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2, uczennice naszej szkoły: Klaudia Renchen, Agata Nowak, Marta Czyrny, Justyna Jamrozy, Justyna Skorupa  razem z opiekunem panią Iwoną Krupą uczestniczyły 29 listopada w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Dziewczyny były podzielone na dwuosobowe zespoły i przeprowadzały doświadczenia mające na celu m.in. oznaczenie kwasowości produktów spożywczych, obserwacje właściwości skrobi ziemniaczanej, badanie świeżości jaj kurzych, oznaczanie barwników roślinnych. Swoje wyniki skrzętnie zapisywały i analizowały na forum grupy, co pozwoliło na kilka godzin wczuć się w rolę prawdziwego chemika, biologa i technologa. Ich poczynania obejrzyjcie na zdjęciach poniżej.


    

   

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI już 1 i 2 GRUDNIA „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM


W  piątek i sobotę 1 i 2 grudnia  odbędzie się Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności na terenie całej Polski. Po raz ósmy będą w tej akcji uczestniczyć wolontariusz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie. Uczniowie będą zbierali żywność w wybranych sklepach Olesna. Będą to

- sklep Sedal.

- oraz pięć sklepów Spółdzielni Społem: Delikatesy na Rynku; sklep przy ul. M. Curie Skłodowskiej, sklep przy ul. Kluczborskiej, sklep przy ul. Słowackiego  
oraz sklepie przy ul. Częstochowskiej,

24 wolontariuszy Stowarzyszenia  będzie zbierać produkty oraz zachęcać do zakupów i przekazania żywności dla uczniów i rodzin z najbardziej potrzebujących rodzin.

Ty także możesz zostać Mikołajem!!!

W sklepach, przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze, którym będzie można przekazać produkty żywnościowe – najlepiej te z długą datą ważności np.: olej, cukier, konserwy mięsne  rybne i warzywne, soki i dżemy.

W ubiegłym roku zebraliśmy 570 kg żywności.

Mamy nadzieję, że tym razem wynik będzie wyższy i w ramach Zbiórki Bożonarodzeniowej uda nam się przekazać kolejny paczki żywności  dla potrzebujących dzieci.

Zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się do zbiórki żywności -  1 i 2 grudnia!

Olescy przedsiębiorcy, właściciele sklepów oraz hurtowni mogą także w dniach

1 i 4 grudnia przekazać produkty bezpośrednio do szkoły do sekretariatu uczniowskiego lub kasy, która mieści się na parterze.

czytaj więcej

Niecodzienny gość

23 listopada br. na terenie naszej szkoły wraz z opiekunem pojawił się niecodzienny gość. Jamka to policyjny owczarek niemiecki do zadań specjalnych, który wytresowany został w zakresie wyszukiwania zapachu narkotyków. Opiekunem psa jest st. asp. Tomasz Bulak z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. W skład zespołu odwiedzającego nasza szkołę weszło również dwóch policjantów wydziału kryminalnego KPP w Oleśnie. Pan T. Bulak ze swoją podopieczną odwiedzili klasy I a i I eb oraz szatnię. Wizyta przebiegła bez żadnych niemiłych niespodzianek.


 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl