Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2299529

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

SPOTKANIE W NOWYM ORLEANIE

Czerwcowy poranek stał się doskonałym tłem do tego, by klasy II kh i III eb przez chwilę poczuły atmosferę południa USA.To właśnie tam narodził się jazz, który był tematem koncertu w Filharmonii Częstochowskiej.Oprócz utworów najbardziej reprezentacyjnych dla gatunku słuchacze dowiedzieli się jak powstał jazz, poznali najbardziej charakterystyczne cechy tego rodzaju muzyki .Zapoznali się również z postacią słynnego jazzmana – Louisa Armstronga.


Konkurs pod hasłem „Mam wizję – mam plan”.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie odnotowali na swoim koncie kolejny sukces. W ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Bliżej Rynku Pracy odbył się konkurs pod hasłem „Mam wizję – mam plan”. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 9 drużyn z terenu naszego województwa. Reprezentacja ZSZ zajęła II miejsce i wywalczyła zasłużone nagrody, którymi były rowery stacjonarne. Skład drużyny stanowiły Dominika Liguda, Agnieszka Jedzik, Ewelina Kiełbus z klasy trzeciej technikum handlowego oraz Patryk Jarzombek z klasy trzeciej Zasadniczej szkoły Zawodowej, który zajął się przygotowaniem filmu konkursowego. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu biznesplanu, przeprowadzeniu wywiadu z przedsiębiorcą, który tym samym rekomendował przedsięwzięcie. Drużyna opracowała pomysł uruchomienia Agencji Pracy Tymczasowej. Skonsultowała go z Beniaminem Godylą, właścicielem piekarni, kawiarni, Pałacu Pawłowice. Swój pomysł zaprezentowały komisji konkursowej, odpowiedziały na zadane pytania i zakończyły konkurs sukcesem. Gratulujemy.


Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”.

Nasz szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.  Polska to wciąż kraj, który pod względem poziomu czytelnictwa znajduje się w ogonie Europy. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Kto w młodości nie odnajdzie radości z czytania, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu. Czytanie nie musi być udręką, ale jest przede wszystkim przyjemnością. Nic tak nie rozwija naszej wyobraźni, nie poszerza horyzontów, nie wzbogaca naszego słownictwa jak właśnie książki. Dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkolnej bibliotece znalazło się wiele interesujących książek, które znalazły swoich wiernych odbiorców. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” to przede wszystkim promocja czytelnictwa. W tym roku duża reprezentacja naszej szkoły, to znaczy klasy 2ie, 3 eb, 2 eb oraz 2 kh, z książkami w ręku odwiedziły centrum naszego miasta. Był ciepły słoneczny dzień, piękne okoliczności przyrody i przyjemny czas poświęcony lekturze. Oprócz zespołowej zabawy z książką w akcji wzięły udział także dziewczyny z klasy 2 kh, które przygotowały indywidualne fotografie według własnych pomysłów. Ciekawostką jest fakt, że Martyna Blozik do zabawy zaprosiła obcokrajowców studiujących w naszym kraju, którzy chętnie się na to zgodzili. Dziękujemy Irenie Juszczak, Laurze Goździewskiej, Sandrze Augustyniok, Wiktorii Bogdoł, Magdzie Sawickiej, Kamili Buchwald i Martynie Blozik za zaangażowanie i pomysłowość.

Wyniki III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu.

Uczennica klasy IIIkh Katarzyna Nonas zdobyła tytuł finalisty III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu oraz 20 punktów kwalifikujących na studia na Politechnikę Opolską. Serdecznie gratulujemy.


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl