Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2359772

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Wycieczka w Beskid Żywiecki

W dniach 8.10.2018 – 10.10.2018r. młodzież klas IIItb, IIIa i IIIb wraz z opiekunami Grażyną Chlebowską, Moniką Michnik i Sebastianem Jokielem była na wycieczce w Beskidzie Żywieckim. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Młodzież mogła z bliska podziwiać leśne zwierzęta swobodnie biegające po terenie parku. Byliśmy również świadkami pokazu ptaków drapieżnych oraz sów. Po południu pierwszego dnia musieliśmy  wspiąć się do schroniska na Przegibku, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek, a wieczorem miło zakończyliśmy dzień przy ognisku i kiełbasce. Drugi dzień to długa wycieczka górskimi   szlakami z przepięknymi widokami. Wieczorem ognisko i kiełbaski. Trzeci dzień to powrót do domu. Najpierw młodzież wraz z opiekunami musiała zejść ze schroniska do autokaru, który ze względu na stromość drogi wiodącej do schroniska nie mógł pokonać tej trasy, a nastepnie przystanek w Muzeum Browaru Żywiec i poznanie historii warzenia piwa. Kolejne przystanki w drodze do domu to podziwianie jeziora Żywieckiego wraz z zaporą na rzece Tresna oraz posiłek w Maku. Około godziny 19 dotarliśmy  szczęśliwie do Olesna. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy wycieczki mile ją zapamiętają  i być może w przyszłości ktoś z nich powróci tam, aby swoim najbliższym pokazać piękno polskich gór.

I WSZYSTKO JASNE.... WYNIKI VI DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO „ PO POLSKU O HISTORII”

W zeszłym tygodniu aż 60 uczniów naszej szkoły przystąpiło do VI Dyktanda Niepodległościowego.Musieli zmagać się pułapkami nie tylko ortograficznymi, ale i historycznymi. Każdy z uczniów mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów. Spośród piszących następujące osoby osiągnęły powyżej 75%:

1.Zuzanna Kierat   kl.II kh

2.Anna Skibińska   kl.IV kh

3.Wiktoria Połowniak  kl.IV eb

4.Dawid Kotyś   kl. II kh

5.Dawid Łątka   kl.IV eb

Teraz dyktanda tych uczniów zostaną odesłane do Opola i ponownie sprawdzone. Doskonały wynik, który osiągnęli na etapie szkolnym nie oznacza jednak ,że kwalifikacje do etapu wojewódzkiego mają w kieszeni. Tylko 60 piszących z całego województwa może przejść do kolejnego etapu.

Będziemy czekać na pomyślne wiadomości, a zwycięzcom gratulujemy !

Bezsprzecznie najlepszy wynik należy do Dyrektora Horsta Chwałka, który bez obawy stanął w szramki. Żaden z uczniów nie mógł się z nim równać. Poradził sobie z trudnymi wyrazami i historycznymi pułapkami.

Wszystkim piszącym dyktando – gratulujemy!

To już kolejna w tej szkole wyprawa lotnicza

Od wypraw zagranicznych nowy rok szkolny rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie. Pod koniec września, a także w pierwszych dniach października, dwie grupy młodzieży i ich opiekunowie pojechali do dalekich Włoch.

To już kolejna w tej szkole wyprawa lotnicza. W styczniu bowiem młodzież odwiedziła Rzym, tym razem poleciała do Florencji, Bolonii i  Pizy. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z takim sposobem podróżowania. Oba loty odbyły się z lotniska w Katowicach. Po niespełna półtorej godzinie nastąpiło lądowanie w Bolonii. Włochy przywitały uczestników wycieczek pięknym słońcem i błękitnym niebem. Uczestnicy mieszkali w Montecatini Terme – urokliwiej niewielkiej miejscowości, będącej odpowiednikiem naszego polskiego Ciechocinka. Do poszczególnych miast dojeżdżano włoskimi kolejami, które są nad wyraz szybkie i wygodne. Dla uczniów była to dodatkowa atrakcja, bowiem mieli w ten sposób okazję poznać namiastkę zwykłego życia wśród przeciętnych Włochów. W ciągu pięciu dni zwiedzili przepiękną Florencję, Pizę ze swoją słynną krzywą wieżą a także uniwersytecką Bolonię. W tym ostatnim miejscu zwiedzających zachwyciły ogrody uniwersyteckie a także muzeum w najstarszym europejskim uniwersytecie. Największą chyba jednak atrakcją okazał się Park Narodowy Cinque Terre, położony na riwierze liguryjskiej, wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Zachwycające skały, egzotyczna przyroda oraz piękne Morze Liguryjskie zrobiły naprawdę duże wrażenie. Uczniowie mieli możliwość odpocząć na plaży i skorzystać z morskiej kąpieli. Wielu uczniów zachwyconych eskapadą już zobowiązała swoich nauczycieli do organizacji kolejnej wycieczki i już rozpoczęła zbieranie na nią pieniędzy.

PO POLSKU O HISTORII

10 października 2018 uczniowie naszej szkoły uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości udziałem w VI Dyktandzie Niepodległościowym. Z trudami ortografii i historii zmagało się 60 uczniów i dyrektor ZSZ Horst Chwałek. Informacja o wynikach już w przyszłym tygodniu....

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl