Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2359421

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Matura próbna - listopad 2018

ORGANIZACJA  MATURY  PRÓBNEJ  2018

1. Organizator: Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON, Zespół Szkół Zawodowych Olesno.

2. Harmonogram:

20 listopada: 9.00 – egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut);

14.00 – egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)

21 listopada: 9.00 – egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut);

14.00 – egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)

22 listopada: 9.00 – egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut);

14.00 – egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

23 listopada: 9.00 – egzamin z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym: biologii, geografii (180 minut)

3.  Wznowienie zajęć dla klas IV w tych dniach:

-  wtorek   20.11.  i  środa 21.11.  -  godz. 12 00

-  czwartek    22.11.  -   godz. 11 00 (dla osób piszących

-  piątek  23.11. -  godz. 12 10 (dla osób piszących maturę)Rajd rowerowy pod hasłem „100 km na 100-lecie”.

W całej Polsce trwają obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. W Zespole Szkół Zawodowych ten szczególny czas postanowiono uczcić w bardzo tradycyjny sposób – poprzez wywieszenie na szkolnych korytarzach okolicznościowych gazetek, konkursy i akademia. Ale to nie jedyne sposoby.

Bardzo ciekawą, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, było Dyktando Niepodległościowe, przygotowane przez Fundację Zawsze Warto i Stowarzyszenie Polonistów. Etap szkolny tego dyktanda odbył się w szkole 9 października.   Inną niezwykle ciekawą inicjatywą uczniów i nauczycieli okazał się rajd rowerowy pod hasłem „100 km na 100-lecie”.

Impreza odbyła 17 października i wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele ZSZ. Trasa prowadziła z Olesna przez Starokrzepice aż do Mokrej, w której znajduje się Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą. Bitwa ta odbyła 1 września 1939 roku i była jednym z pierwszych starć w czasie II wojny światowej. Rozegrana została między Wołyńską Brygadą Kawalerii a Niemiecką IV Dywizją Pancerną. Uczestnicy rajdu obejrzeli oczywiście tę Izbę, wysłuchali przewodnika, który przybliżył przebieg bitwy

100 kilometrów przejechanych na rowerze przyniosło wszystkim ogromną satysfakcję, choć nie obyło się bez problemów. Wymagało jednak sporego wysiłku i zaangażowania. Była to więc nie tylko  specjalna lekcja historii, ale także wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego i lekcja wychowawcza. Podsumowaniem rajdu był ciepły posiłek przygotowany w szkole, którym rowerzystów poczęstował dyrektor szkoły, pan Horst Chwałek.


Nauczyciele kontra uczniowie walczyli w turnieju „Schooliada” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Trochę z przymrużeniem oka sparafrazowany został przez naszych uczniów teleturniej „Familiada”,  jednak rywalizacja grup była całkiem na poważnie. Prowadzący Benedikt Baron z kl. 4eb wczuł się w rolę Karola Strasburgera, opowiadał „suchary” i panował nad walczącymi oraz Kurczakiem ;).

Głową rodziny Ticzersów mógł być tylko i wyłącznie dyrektor Horst Chwałek, a w bojach wspierany był przez panią Anetę Hunko, Joannę Krawczyk, Joannę Sykulską, Urszulę Marciniszyn oraz pana Sebastiana Jokiela. Drużyna Kindersów składała się z przedstawicieli klas, które wylosował dyrektor szkoły dwa tygodnie wcześniej, a nagranie z losowania umieściliśmy na Facebooku. Byli to: głowa rodziny Jakub Badera z kl. 3ie oraz Damian Krzemiński 4kh, Sebastian Nowak 2ti, Dominik Morcinek 3kh, Marcin Miozga 1eb i Adam Piontek 4eb.

W finale wystąpiła niezawodna formacja taneczna „Aniołki Damiana” z kl. 4kh i nawet udało się zaprosić do tańca obie walczące drużyny. Jak na prawdziwą galę przystało, nie obyło się bez (bardziej lub mniej kontrolowanych) wpadek, zamieszania z kopertami i wynikami itd. Ostatecznie jednak pojedynek wygrała rodzina Kindersów. Gratulujemy!

Nagrody (upominki, gadżety, breloczki, długopisy i słodycze) dla zwycięskiej drużyny oraz nagrody pocieszenia dla przegranych ufundował Komitet Rodzicielski naszej szkoły oraz sponsorzy: firmy Röben, Velux, Dörken, Schiedel i Lindab. Dziękujemy Ewelinie Kiełbus z 4kh za przedsiębiorczość w zorganizowaniu upominków.

Ciekawa lekcja przedsiębiorczości.

We wtorek 16 października gościliśmy w naszej szkole panią Jolantę kołodziej, która pełni funkcję Powiatowego rzecznika Praw Konsumenta. W spotkaniu, zorganizowanym w ramach nauki podstaw przedsiębiorczości, uczestniczyli uczniowie z klasy 2 b i 2 c. Pani Rzecznik przybliżyła uczniom zagadnienia dotyczące rękojmi i gwarancji, pokazała jak sporządzać odpowiednie wnioski. Liczne przykłady z życia codziennego na pewno uświadomiły uczniom, jakie prawa mamy jako klienci sklepów i usługobiorcy. Ponieważ uczniowie tych klas już wykonują usługi na rzecz klientów w ramach zajęć praktycznych, istotną częścią spotkania było przekonanie ich, jakie obowiązki spoczywają na przedsiębiorcach. To była ciekawa lekcja przedsiębiorczości.Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl